Eurocup: Με την… ψυχή στο στόμα η Τουρκ την Μπουντούτσνοστ

Η Τουρκ Τέλεκομ παρότι προηγήθηκε και με 15 πόντους, στο τέλος χρειάστηκε ένα άστοχο σουτ της Μπουντούτσνοστ για να πάρει την νίκη με 79-77 στον Β΄όμιλο του Eurocup, με την τουρκική ομάδα να είναι ο επόμενος αντίπαλος του ΑΡΗ.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 50-35 στο πρώτο μέρος αλλά και με 74-60 στην τέταρτη περίοδο. Οι Μαυροβούνιοι έκαναν την αντεπίθεση τους και με τρίποντο του Πολ μείωσε σε 79-77 στο 39ο λεπτό. Μάλιστα ο Ράιτ είχε την ευκαιρία για την ισοφάριση αλλά ο άσος της Μπουντούτσνοστ αστόχησε και έμεινε το 79-77.
Τα δεκάλεπτα: 25-20, 50-38, 69-58, 79-77.
Τουρκ Τέλεκομ: Άνταμς 18 (3), Πάλμερ 16 (1), Ενόχ 14 (12ρ.), Ουάλας 14 (1), Ουλουμπάι 6, ΜακΝτάφι 5 (1), Ακιέλ 4, Σαιμπίρ 2, Ολουσόι.
Μπουντούτσνοστ: Πολ 19 (5), Ράιτ 14 (2), Ρος 8, Ουίλιαμς 7, Ίλιτς6 (8ρ.), ΜακΓκι 6, Μακουντού 6 (7ρ.), Τζόουνς 4, Πόποβιτς 2, Γκρμπόβιτς.