Η επιμονή και το 4/5 του Γκρέι

Ο Αντρέι Γκρέι βρήκε δίχτυα σε ακόμη ένα ματς, έστω και αν χρειάστηκε τέσσερα προσπάθειες για να το καταφέρει.

Μέσα σε 22 λεπτά, στο δεύτερο ημίχρονο, ο Τζαμαϊκανός είχε τόσες κλασσικές ευκαιρίες όσες δεν είχε το ματς στο πρώτο μέρος, με τον ΑΡΗ να τον αξιοποιεί καλύτερα κυρίως μετά την είσοδο του Μάνου Γκαρθία,

Σε κάθε φάση που έχασε ο 31χρονος άσσος τα έβαζε με τον εαυτό του και έδειχνε να… καίγεται για να σκοράρει, δίνοντας την εντύπωση ότι δεν θα αφήσει το γήπεδο εάν δεν το κάνει.

Τελικά η 4η ήταν και η… φαρμακερή, αξιοποιώντας στο έπακρο τη συστημένη μπαλιά του Πάλμα και διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 στο 68′.

Κάπως έτσι ο Γκρέι έφτασε τα έξι γκολ με τη φανέλα του ΑΡΗ και παράλληλα έχει σκοράρει σε τέσσερα από τα πέντε ματς που αγωνίστηκε με τα “κιτρινόμαυρα”.