Πέρασε με…Τσόλακ στον τελικό (highlights)

Ο ΠΑΟΚ με το εκτός έδρας γκολ του Τσολάκ, πήρε την ισοπαλία στο «Καραισκάκης» με 1-1 στην παράταση και την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν, με τον Ολυμπιακό να πιέζει περισσότερο για το γκολ της πρόκρισης. Όμως το 0-0 έμεινε ως το τέλος και ο αγώνας πήγε στην παράταση.

Εκεί ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με εύστοχο πέναλτι του Ελ Αραμπί στο 105ο λεπτό, δείχνοντας ικανός για την πρόκριση. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα με τον Τσολάκ, με το 1-1 να παραμένει ως το τέλος και οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρόκριση με το εκτός έδρας γκολ, το οποίο ισχύει στην Ελλάδα και στο Κύπελλο, σε αντίθεση με τα περισσότερα ευρωπαικά πρωταθλήματα και τις διοργανώσεις της UEFA.