Πήρε το ντέρμπι η Κηφισιά με δύο γκολ του Τετέι (vid)

Από ντέρμπι… περίπατος. Η Κηφισιά επικράτησε 3-0 της Παναχαϊκής στο ντέρμπι κορυφής του Νοτίου Ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2 καταφέρνοντας έτσι να πάρει διαφορά τριών βαθμών από τους Πατρινούς που πλέον βρίσκονται στην δεύτερη θέση.
Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της Κηφισιάς ήταν ο Τετέι, ο οποίος ήταν μια μόνιμη απειλή για τους γηπεδούχους, και σκόραρε δύο φορές. Στο 24ο λεπτό άνοιξε το σκορ μετά από μια εξαιρετική μπαλιά του Σωτηράκου, ενώ είχε προηγηθεί μια ευκαιρία του Μυτίδη για τους φιλοξενούμενους.

Το γκολ αυτό ήταν καθοριστικό για την ψυχολογία της Κηφισιάς, η οποία ανέβασε την απόδοσή της και έλεγξε περισσότερο το ματς. Η Παναχαϊκή στο 60ο λεπτό έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Χαντί. Στο 71ο λεπτό ο Τετέι έκανε το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Κουϊρουκίδης έκανε το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ.