Φιλική νίκη για την ΑΕΚ, 3-0 την Μπέρσχοτ (vid)

Στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας και διάρκειας τεσσάρων ημιώρων η ΑΕΚ επικράτησε άνετα με 3-0 της βέλγικης Μπέρσχοτ, δείχνοντας καλό αγωνιστικό πρόσωπο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Η ΑΕΚ έπαιξε με “βασικούς” για 60 λεπτά και έδειξε καλύτερα δείγματα γραφής απ’ ότι στο πρώτο φιλικό και την ήττα με 6-0 από την Άλκμααρ. Μάλιστα, στο τρίτο 60λεπτο αγωνίστηκαν αρκετά παιδιά από τη δεύτερη ομάδα.

Το παιχνίδι κόντρα στους Βέλγους έγινε στο προπονητικό κέντρο του “Μπουργκ Χάαμσταντ”, με τους Γαλανόπουλο (9’), Ζίνι (15’) και Γκολφίνο (78′) να σκοράρουν για την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο 1ο και στο 2ο ημίωρο: Θεοχάρης, Ρότα, Μήτογλου, Μουκουντί, Χατζισαφί, Ελίασον, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Ζίνι, Φερνάντες (50′ Μαχαίρας), Γκαρσία.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο 3ο και στο 4ο ημίωρο: Αγγελόπουλος,  Ραντόνια, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Πήλιος,  Κάτσικας, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Γκολφίνος (98′ Κανελλόπουλος),  Θεοδωρίδης, Μαχαίρας.