Φοβερή Μόντσα, καθάρισε τη Φροζινόνε και πλησιάζει… Ευρώπη

Ικανή να παλέψει για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο δείχνει η Μόντσα! Η ομάδα του Ραφαέλε Παλαντίνο, ο οποίος ήταν τιμωρημένος και είδε το ματς από τα επίσημα, πέρασε νικηφόρα από το «Μπενίτο Στίρπε» επικρατώντας 3-2 της Φροζινόνε.
Προηγήθηκαν με 3-0 οι φιλοξενούμενοι και χαλάρωσαν στη συνέχεια, με αποτέλεσμα να αγχωθούν αλλά τελικά πήραν σπουδαία νίκη η οποία τους φέρνει στο -3 από την έβδομη θέση και τη Ρόμα.

Στο 18ο λεπτό ο Ντάνι Μότα άνοιξε το σκορ για τη Μόντσα, με τον Καρμπόνι στο 56′ να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του.Στο 55ο λεπτό ο Σουλέ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 3-0, ενώ ο Χαρουί ένα λεπτό αργότερα μείωσε σε 3-1.
Ο Σουλέ πήρε την εκδίκησή του για το αυτογκόλ και στο 75′ έγραψε το 3-2 για την Φροζινόνε, ωστόσο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι, με τη Μόντσα να παίρνει μια σημαντική νίκη που την ανεβάζει ακόμη περισσότερο βαθμολογικά.