LIVE: Παναιγιάλειος – ΑΡΗΣ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κόντρα στον Παναιγιάλειο η πρώτη "μάχη" των "κιτρίνων" για τον θεσμό του Κυπέλλου

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΑΙΓΙΟ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΠΕΝΤΖΟΣ

Πρεμιέρα για τον ΑΡΗ στο Κύπελλο Ελλάδος στην έδρα του Παναιγιαλείου. Με νίκη οι “κίτρινοι” παίρνουν κεφάλι στο όμιλο, μετά το 1-1 στην αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον ΠΑΣ νωρίτερα.

Το AllAboutARIS θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι…

LIVE

3 πόντοι για τον ΑΡΗ, που ξεκινάει ιδανικά στους ομίλους

ΤΕΛΟΣ στην αναμέτρηση

Βιάζονται οι παίκτες του Παναιγιαλείου με 3 λεπτά να απομένουν

6 τα λεπτά των καθυστερήσεων

89′ Αλλαγή για τον ΑΡΗ: Ο Μπούρμπος στη Θέση του Πασά

88′ Ωραία ενέργεια από τον Πασά και γύρισμα στο πέναλτι, όμως ο Διαμαντόπουλος σημάδεψε το δοκάρι

85′ Μακρινό σουτ, ψηλά, πάνω από τα δοκάρια, από τον Βαλεριάνο

Όσο περνούν τα λεπτά τόσο πιο κοντά στους 3 βαθμούς ο ΑΡΗΣ, που φαίνεται να ελέγχει τον αγώνα μετά το γκολ

Ετοιμάζεται να κλείσει τις αλλαγές του και ο Δημήτρης Σπανός

79′ Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο: ο Σκαρτσίλας δίνει την θέση του στον Κοντοχρήστο

Πλησιάζουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο

73′ Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο: ο Κόκορης θα περάσει στην θέση του Μπρους

Χρυση, όπως φαίνεται η αλλαγή από τον Δημήτρη Σπανό

68′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! Ο ΑΡΗΣ ανοίγει το σκορ, με τον Βαγγέλη  Πλατέλλα να σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή και να σημειώσει ιδανικό ντεμπούτο με την φανέλα των “κιτρίνων”

64′ Τεράστια φάση για τους γηπεδούχους με τον Σταματή να βγαίνει μόνος με τον Αναγνωστόπουλο, κόπηκε μετά από σωτήρια επέμβαση του Δεληζήση

Ψάχνει διαδρόμους ο ΑΡΗΣ

62′ Ωραία ενέργεια από τον Κάσσο που περνάει 3 αντιπάλους του από τα αριστερά και κερδίζει φέουλ για τους φιλοξενούμενους

Αδύναμη εκτέλεση από τον Πλατέλλα, διώχνει η άμυνα

60′ Κόρνερ για τον ΑΡΗ

60′ Αλλαγή για τον ΑΡΗ: Στην θέση του Στεφάνοβιτς ο Πλατέλλας

58′ Αλλαγή για τους γηπεδούχους: Στην θέση του Γεωργακόπουλου ο Σταματής

Διακοπή στον αγώνα. Ο Γεωργακόπουλος δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει στην αναμέτρηση, καθώς το χτύπημα στο κεφάλι τον έχει ζαλίσει αρκετά.

Απομανκρύνουν οι αμυντικοί του ΑΡΗ

56′ Κόρνερ για τον Παναιγιάλειο

53′ Κίτρινη Κάρτα για τον Τζανακάκη

Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Παναιγιαλείου

53′ Κόρνερ για τον ΑΡΗ

52′ Αλλαγή για τον ΑΡΗ: Στην θέση του Ούγκο Σόουζα ο Παυλίδης

Όπως όλα δείχνουν ο Ούγκο Σόουζα θα αντικατασταθεί από τον Παυλίδη

Αποχώρησε με φορείο ο Πορτογάλος στόπερ του ΑΡΗ

47′ Τραυματισμός για τον Ούγκο Σόουζα, μετά από εναέρια μονομαχία με παίκτη του Παναιγιαλείου

Ξεκίνημα δευτέρου ημιχρόνου

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Ημίχρονο στην αναμέτρηση

39′ τεράστια ευκαιρία για τον ΑΡΗ, με τον Διαμαντόπουλο να μην προλαβαίνει τον Πολίτη ο οποίος μπροστά σε άδειο τέρμα διώχνει την μπάλα πάνω από την γραμμή, πριν οι φιλοξενούμενοι ανοίξουν το σκορ

35′ Καλή φάση για τους γηπεδούχους! Ο Άλμπερτ Μπρους έπιασε δυνατόσουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Αναγνωστόπουλου

33′ Κόρνερ για τον ΑΡΗ από τα αριστερά

30′ Κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής από τον Σκαρτσίλα, ελέγχει ο Αναγνωστόπουλος

Μισή ώρα στο ματς

Απομακρύνει η άμυνα του ΑΡΗ

27′ Κόρνερ για τον Παναιγιάλειο

Πτώση του Στεφάνοβιτς στην περιοχη του Παναιγιαλείου, συνέχεια έδωσε ο διαιτητής Αδαμόπουλος

Λίγα πράγματα από τις δύο ομάδες, που δεν έχουν βρει τους διαδρόμους που θα ήθελαν

Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο

Πιέζουν ψηλά οι παίκτες του Παναιγιαλείου

16′ Σουτ έξω απο την περιοχή από τον Αρναρέλλη, ελέγχει ο Αναγνωστόπουλος

13′ Πρώτο σουτ από τον Γεωργακόπουλο , μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος

Χωρις την σημαντική φάση το πρώτο 10λεπτο

5′ Αναγνωριστικές μπαλιές από τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

Τον δικό τους παλμό δίνουν αρκετοί φίλοι του ΑΡΗ που βρίσκονται στο γήπεδο

2′ Κίτρινη κάρτα για τον Ιντζόγλου

Ντεμπούτο για τις νέες φανέλες του ΑΡΗ

1′ Στο έδαφος ο Κάσσος μετά από άτσαλο πέσιμο, μετά από διεκδίκηση της μπάλας

Σέντρα στο ματς

Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης

Ανθοδέσμη από παράγοντα του Παναιγιαλείου στον πρώην τεχνικό της ομάδας, και νυν του ΑΡΗ, Δημήτρη Σπανό

Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο του Παναιγιαλείου

Η ενδεκάδα του Παναιγιάλειου: Πολίτης, Τσερκέζος, Ιντζίδης, Στίκας, Παπαχρήστος, Γκούμας, Μπρους, Καζναφέρης, Αρναρέλλης, Γεωργακόπουλος, Σκαρτσίλας

Ο Δημήτρης Σπανός ξεκινάει την αναμέτρηση με τους: Αναγνωστόπουλος, Δεληζήσης, Σόουζα, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Ιντζόγλου, Μουμίν, Πασάς, Στεφάνοβιτς, Κάσσος, Διαμαντόπουλος

Με νίκη απόψε ο ΑΡΗΣ παίρνει κεφάλι στον όμιλο και ξεκινάει ιδανικά την πορεία του στην διοργάνωση

Νωρίτερα, Πανιώνιος και ΠΑΣ τελείωσαν την άλλη αναμέτρηση του ομίλου ισόπαλοι με 1-1

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΑΡΗ και τον Παναιγιάλειο, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος