Σαν σήμερα (5/) το 1970 ο ΑΡΗΣ κέρδισε τον Ολυμπιακό Λευκωσίας με 6-0, με τον Αλέκο Αλεξιάδη να γίνεται ο μοναδικός παίκτης στην ιστορία της ομάδας που πετυχαίνει τέσσερα γκολ σε έναν αγώνα.
Η Superleague αναφέρει χαρακτηριστικά:
“Ο Άρης είναι σε φόρμα και έτσι ο αγώνας με τον ουραγό Ολυμπιακό Λευκωσίας αναμένεται να είναι εύκολος. Και έτσι είναι, αφού η ομάδα του Μίλοβαν Τσίριτς επικρατεί με 6-0 (12’ κεφαλιά, 41’ σουτ, 80’ σουτ, 89’ σουτ Αλεξιάδης, 32’ κεφαλιά Λουκανίδης, 44’ σουτ Παπαϊωάννου). Ο Αλέκος Αλεξιάδης γίνεται ο μοναδικός παίκτης του Άρη, που κάνει καρέ στα 60 χρόνια της κατηγορίας”.