Champions League: "Διπλό" της Σεβίλλη με φοβερό βολέ του Κουντέ (highlights)

από Γιώργος Γκάτος

Οι Γάλλοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο τέλος

Στη Βρετάνη, η Σεβίλλη είχε ένα σχετικά εύκολο βράδυ με τους γηπεδούχους να παίζουν ανοιχτά και να ψάχνουν το γκολ, ωστόσο, αυτό ήρθε για τους Ισπανούς στο 32′ με φαλτσαριστό αριστερό σουτ του Ζιλ Κουντέ. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (47΄) με κεφαλιά του Εν Νεσιρί μετά από σέντρα του Τόρες από τα δεξιά.

Το δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε σε χαμηλούς ρυθμούς με τη Ρεν να πιέζει για το γκολ , και να φτάνει πολύ κοντά σε αυτό δύο φορές μεταξύ 70΄ και 75΄ αλλά η Σεβίλλη ήταν αυτή που έκανε το 0-3 με δεύτερο τέρμα του Εν Νεσίρι στο 81΄μετά από κάθετη πάσα του Ροντρίγκες. Πέντε λεπτά αργότερα μείωσαν οι Γάλλοι σε 1-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρουτέ.