Πήρε ρεβάνς η Βοσνία (vid)

Η Σλοβακία δεν έκανε δεύτερη συνεχόμενη ζημιά στους Βόσνιους που νίκησαν με 2-1 και παραμένουν πρώτοι στον όμιλο της Εθνικής μας.

Η Βοσνία εξακολουθεί να κρατά γερά την πρώτη θέση και την απευθείας πρόκριση στην τελική φάση του Μουντιάλ, ξεπερνώντας νικηφόρα το πιο δύσκολο εμπόδιό της ως το τέλος. Παρά το σοκ της εντός έδρας ήττας από τη Σλοβακία το Σάββατο, οι Βόσνιοι πήραν τη ρεβάνς κερδίζοντας αυτή τώρα εκτός έδρας με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42’ με τον Χάμσικ, ωστόσο η Βοσνία στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε την ανατροπή. Αρχικά ισοφάρισε με τον Μπίτσακτσιτς στο 69’ και δέκα λεπτά αργότερα με τον Χάιροβιτς πήρε το σπουδαίο διπλό επί της Σλοβακίας και παρέμειναν στην κορυφή του ομίλου.