LIVE: ΑΡΗΣ-Λεβαδειακός 1-1 (Τελικό)

Η αναμέτρηση του "Βικελίδης", ζωντανά από το AllAboutARIS

Τη νίκη που θα τον βοηθήσει να ανασάσει βαθμολογικά και ψυχολογικά θα ψάξει σήμερα ο ΑΡΗΣ ο οποίος στις 16:00 υποδέχεται τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Έχοντας περάσει πλέον στην… εποχή Μιλίνκοβιτς, οι “κίτρινοι” θα τα παίξουν όλα για όλα απέναντι στους Βοιωτούς, που επίσης “καίγονται” για βαθμούς.

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης” και θα μεταφέρειθ ζωντανά ό,τι συμβεί πριν, κατά τη διάρκεια, και μετά το τέλος της αναμέτρησης των δύο ομάδων.

Το live του αγώνα

90`+4` Τέλος στο “Κλεάνθης Βικελίδης”,  στο 1-1 παρέμειναν ΑΡΗΣ και Λεβαδειακός

90` Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

87` Κοντά στο 2-1 ο ΑΡΗΣ με τον Σταυρόπουλο, που πήρε την κεφαλιά μετά από τη σέντρα του Έλσνερ, στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια

79` Μανιάς αντί Τριανταφυλλάκου, με τον Μιλίνικοβιτς προφανώς να ψάχνει το γκολ της νίκης, ενισχύοντας την γραμμή κρούσης του ΑΡΗ

78` Πετράτσι αντί Μάρτινς, δυναμώνει αμυντικά την ομάδα του ο Λεμονής

74` Απευθείας κόκκινη στον Κονέ, που έπιασε τον Τάτο από τον λαιμό και τον έριξε κάτω

70` Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Παπαδόπουλου

65` Σουτ του Τάτου, η μπάλα στην αγκαλιά του Στρατηλάτη

63` Άστοχο σουτ του Παπαδόπουλου από το ύψος του πέναλτι

62` Ο Μπούστο στη θέση του Ορτέγκα, στην δεύτερη αλλαγή του Λεβαδειακού

59` Κίτρινη στον Τριανταφυλλάκο

58` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ισοφαρίζει ο ΑΡΗΣ με τον Ουντότζι, που μπήκε ωραία στην περιοχή από τα δεξιά, και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Στρατηλάτη

53` ΓΚΟΛ! “Παγώνει” το “Βικελίδης” ο Λεβαδειακός, με τον Καπό, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, να γίνεται αποδέκτης της μπάλας στο δεύτερο δοκάρι και από κοντά να κάνει το 0-1

47` Ωραία εκτελεσμένο φάουλ από τον Κονέ, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Διούδη

46` Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Μια αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Καπό να περνά αντί του Ιωαννίδη

45`+1` Τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο, στο 0-0 ΑΡΗΣ και Λεβαδειακός

45`+1` Ωραία κεφαλιά του Ουντότζι στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού, με υπερένταση ο Στρατηλάτης σε κόρνερ

45` Κίτρινη στον Μαρτίνεθ για σκληρό μακάρισμα στον Ουντότζι

43` Μεγάλη ευκαιρία με τον Ουντότζι, που έκανε το σουτ με το αριστερό, αναγκάζοντας τον Στρατηλάτη να διώξει δύσκολα σε κόρνερ

40` Κεφαλιά του Λυκογιάννη στο δεύτερο δοκάρι, δεν απειλεί τον Διούδη

36` Σουτ με το αριστερό από τον Ουντότζι, περνά άουτ

34` Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Κονέ, η μπάλα επικίνδυνα στην περιοχή του ΑΡΗ, κανείς όμως δεν μπήκε στην πορεία της

29` Κίτρινη στον Τσουμάνη

25` Κίτρινη στον Ιωαννίδη για φάουλ στον Τάτο

18` Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, πέφτει και μαζεύει εύκολα ο Διούδης

17` Κίνδυνος για τον ΑΡΗ με τον Μάρτινς να μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, τους αμυντικούς των “κίτρινων” όμως να διώχνουν προ του Μάντζιου

12` Σουτ του Μάντζιου από πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Διούδη

9` Ο Παπαδόπουλος δοκιμάζει το πόδι του από μακρικά, η μπάλα αρκετά άουτ από το αριστερό δοκάρι του Στρατηλάτη

7` Δυνατά μπήκε ο ΑΡΗΣ στο παιχνίδι, που πιέζει σε όλους τους χώρους, έχοντας κλέψει αρκετές μπάλες μέχρι στιγμής

2` Σκληρό φάουλ του Μουλόπουλου στον Τάτο, κακώς δεν δείχνει κάρτα ο Σπάθας στον αρχηγό του Λεβαδειακού

1` Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο “Βικελίδης”, με τον Λεβαδειακό στη σέντρα

Το pre-game

*Παρόντος του αρχηγού του, Ρούμπεν Πουλίδο, θα υποδεχθεί ο ΑΡΗΣ τον Λεβαδειακό. Ο Ισπανός στόπερ διέψευσε τους πάντες και μπήκε πιο νωρίς απ`ο ότι προβλεπόταν στις προπονήσεις, με αποτέλεσμα να τεθεί στη διάθεση του Ζόραν Μιλίνκοβιτς.

**Στην αντίπερα όχθη, ο Λεμονής αντιμετωπίζει δύο σοβαρά προβλήματα, αφού δεν θα έχει στη διάθεση του, τους Βασιλείου και Λαμπρόπόυλο, που ταλαιπωρούνται από προβλήματα τραυματισμού

***Αν και αρχικά είχε οριστεί ο Μάνταλος για να διευθύνει το παιχνίδι, ο Αθηναίος ρέφερι, που θρηνεί για τον χαμό της; μητέρας του, δήλωσε κώλυμα, με τη θέση του να παίρνει ο Ηλίας Σπάθας

****Όσον αφορά την προϊστορία, o ΑΡΗΣ είναι απόλυτος κυρίαρχος, αφού από το 1987 μέχρι σήμερα, μετρά απέναντι στο Λεβαδειακό δέκα νίκες, στο “Βικελίδης”, με τους Βοιωτούς να έχουν μία νίκη και ένα ματς να λήγει ισόπαλο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ (Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Ψυχογιός, Κύργιας, Πουλίδο, Τσουμάνης, Παπαδόπουλος, Έλσνερ, Τριανταφυλλάκος, Τάτος, Σταυρόπουλος, Ουντότζι

Λεβαδειακός (Λεμονής): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Μαρτίνεθ, Σανγκινέτι, Λυκογιάννης, Κονέ, Μαχαίρας, Ιωαννίδης, Μάρτινς, Ορτέγκα, Μάντζιος

Οι πάγκοι των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ: Μπουζάνης, Καραγκούνης, Οικονομόπουλος, Σουνάς, Αγγελούδης, Μανιάς, Ηρακλής

Λεβαδειακός: Πρζιρόβσκι, Γεωργίου, Μάνγκας, Γιάντσης, Καπό, Μπούστο, Πετράτσι

Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας (Πειραιά)

Βοηθοί: Νικόλαος Φαντόπουλος (Πειραιά), Ιωάννης Κοντίζας (Πειραιά)

4ος: Κωνσταντίνος Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)