LIVE: ΑΡΗΣ-Πανθρακικός 2-2 (Τελικό)

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη της αναμέτρησης στο "Κλεάνθης Βικελίδης", από το AllAboutARIS

Ένα από τα πιο κρίσιμα παιχνίδια της φετινής χρονιάς δίνει σήμερα ο ΑΡΗΣ, ο οποίος στις 15:00 υποδέχεται τον Πανθρακικό στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Η νίκη απέναντι στους Θρακιώτες είναι ζωτικής σημασίας για τους “κίτρινους”, που εν μέσω των… επενδυτικών ημερών που διανύει το ποδοσφαιρικό τμήμα, θέλουν να δώσουν τις δικές τους απαντήσεις μέσα στο γήπεδο.

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης”,μεταφέροντας λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, ενώ μετά το τέλος του θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ και δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

To live του αγώνα

90`+4` Φινάλε στο “Βικελίδης”, στο 2-2 παρέμειναν ΑΡΗΣ και Πανθρακικός

90`+2` Σουτ του Τάτου, δεν βρίσκει στόχο

90` Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

88` Γυριστό σουτ του Σταυρόπουλου, περνάει άουτ

78` Μαργαρίτης αντί Τσουμάνη και Μερίνο αντί Λαδάκη, Έκλεισαν τις αλλαγές τους Μιλίνκοβιτς και Μάντζιος

75` Σουτ του Οικονομόπουλου, ψηλά άουτ

74` Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό, με τον Ζεκίνια να περνά αντί του Κάσες

73` Κίτρινη ο Τσουμάνης

62` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Πάσα ακριβείας του Ουντότζι στον Τσουμάνη, ο οποίος από πλάγια θέση “κεραυνοβόλησε” τον Σερεμέτ στην κλειστή του γωνία, ισοφαρίζοντας σε 2-2

59` Ωραίο ένα-δύο Ντε Σόουζα και Κάσες, δεν κατέβασε όμως καλά ο τελευταίος, ενώ έβγαινε απέναντι από τον Διούδη

57` Έξω ο Αγγελούδης, μέσα ο Σταυρόπουλος

52` Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Αποχωρεί ο Τζάνης και στη θέση του περνάει ο Εμπόου

51` Αδύναμο σουτ του Μανιά, καμία ανησυχία για τον Πανθρακικό

50` Σουτ του Ουντότζι, πέφτει ο Σέρεμετ στην αριστερή του γωνία και μαζεύει

47` Δυνατό φάουλ του Τάτου, με τις γροθιές ο Σερεμέτ

46` Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, καμία αλλαγή για ΑΡΗ και Πανθρακικό, με εξαίρεση αυτή του Πουλίδο στο 38`

45`+2` Τελευταίο σφύριγμα του Κομίνη στο πρώτο μέρος, μπροστά ο Πανθρακικός με 1-2

45` Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

43` Συρτή σέντρα του Τάτου στο πρώτο δοκάρι για τον Αγγελούδη, δεν πρόλαβε ο τελευταίος να απλώσει το πόδι του

38` Πρώτη αλλαγή πριν συμπληρωθεί το ημίχρονο για τον ΑΡΗ, με τον Μιλίνκοβιτς να βγάζει τον Πουλίδο και να περνάει στη θέση του τον Κύργια. Αποδοκιμάστηκε ο Ισπανός κατά την αποχώρηση του.

32` Κίτρινη ο Οικονομόπουλος

30` Κίτρινη στον Τζάνη

27` ΓΚΟΛ! Άμεση απάντηση από τον Πανθρακικό, που παίρνει ξανά το προβάδισμα με 1-2. “Δράστης και πάλι ο Κάσες, που απέφυγε όμορφα τέσσερις παίκτες του ΑΡΗ, πλασάροντας από κοντά τον Διούδη.

26` Σέντρα-σουτ του Τάτου, ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Σερεμέτ

23` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1 ο ΑΡΗΣ! Ο Αγγελούδης έστρωσε με το κεφάλι στον Μανιά και αυτός με μια βολίδα μέσα από την περιοχή, φέρνει το ματς στα ίσια, με το πρώτο του φετινό γκολ!

19` Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο ΑΡΗΣ και πιέζει για την ισοφάριση, κυρίως όμως με γεμίσματα που δεν έχουν αποτέλεσμα

16` Σέντρα του Ντιόγκο, ο Κάσες παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, στέλνοντας τη μπάλα άουτ

8` Σουτ του Οικονομόπουλου, χωρίς δυσκολία και πάλι ο πορτιέρο του Πανθρακικού, μαζεύει τη μπάλα

7` Σέντρα-σουτ του Ουντότζι, μαζεύει εύκολα ο Σέρεμετ

6` ΓΚΟΛ! Πρώτη φάση και γκολ για τον Πανθρακικό, ο οποίος βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση με τον Κάσες, που απέφυγε τρεις παίκτες του ΑΡΗ, και με αριστερό σουτ έκανε το 0-1

1` Έναρξη του αγώνα στo “Κλεάνθης Βικελίδης”

Το pre-game

*Χωρίς τον Νταβίντ Αγκάνθο θα παραταχθεί τελικά ο ΑΡΗΣ στο σημερινό παιχνίδι. Αν και στην προπόνηση της Παρασκευής, ο Ισπανός έδειξε έτοιμος, χθες ένιωσε νέες ενοχλήσεις στο γόνατο, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός αποστολής. Κάτι που ισχύει και για τους Παπαδόπουλο, Ίμπε.

**Στο στρατόπεδο του Πανθρακικού, ο Άκης Μάντζιος δεν θα έχει στη διάθεση του τον Ρομέου, ο οποίος δεν πρόλαβε να είναι έτοιμος για το σημερινό ματς. Αντίθετα, στην αποστολή επιστρέφουν οι Μερίνο και Μακρυδημήτρης.

***Στην προϊστορία, οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί μόλις τρεις φορές για το πρωτάθλημα με γηπεδούχο τον ΑΡΗ, έχοντας από μία νίκγ (3-2 τη σεζόν 2008-2009 και 0-2 τη σεζόν 2009-2010)), ενώ το περσινό μεταξύ τους ματς στο “Βικελίδης”, έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ποντίκης (Πρέβεζας), Γιώργος Κάλφογλου (Θεσπρωτίας)

4ος: Γιώργος Κύζας (Δράμας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ (Μιλίνκοβιτς): Διούδης., Ψυχογιός, Έλσνερ, Πουλίδο, Τσουμάνης, Οικονομόπουλος, Ηρακλής, Τάτος, Ουντότζι, Μανιάς, Αγγελούδης

Πανθρακικός (Μάντζιος): Σέρεμετ, Λαδάκης, Ντε Σόουζα, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Κάσες, Τζάνης, Ντιόγκο, Παπαγεωργίου, Ζος, Σαρακατσάνος