LIVE: Καλλονή-ΑΡΗΣ 3-1 (Τελικό)

Ο κρίσιμος αγώνας του ΑΡΗ, ζωντανά από το AllAboutARIS

Κανένα άλλο αποτέλεσμα εκτός της νίκης δεν θέλει να σκέφτεται απόψε ο ΑΡΗΣ, ο οποίος στις 19:30 αντιμετωπίζει την Καλλονή.

Οι νίκες των Βέροια και Απόλλωνα Σμύρνης δεν αφήνουν κανένα περιθώριο στην ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου, που πρέπει πάσει θυσία να φύγει με τους τρεις βαθμούς από το ΟΑΚΑ.

Μείνετε συντονισμένοι στο AllAboutARIS και ενημερωθείτε ζωντανά για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Το live του αγώνα

90`+4` Τελευταίο σφύριγμα στον παιχνίδι. Ο ΑΡΗΣ γνωρίζει την ήττα με 3-1 από την Καλλονή

90` Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

87` ΓΚΟΛ! Ο Λεοζίνιο με πλασέ από το ύψος του πέναλτι “τελειώνει” το παιχνίδι, κάνοντας το 3-1

86` Κίτρινη στον Μαρσέλο για φάουλ στον Ηρακλή

85` Κίτρινη στον Πουλίδο για διαμαρτυρία

81` Ο Αγκάνθο σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ

80` Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μαντζουράκης, περνώντας τον Φουρλάνο αντί του Κεϊτά

77` Ο Κοτσαρίδης στη θέση του Παπαδόπουλου

70` Ο Φαρία στη θέση του Ναμπούγιου

62` Μέσα ο Πίντο, έξω ο Καζάκης για την Καλλονή

56` Εκτός ο Πουλίδο, μέσα ο Γιαννίτσης για τον ΑΡΗ

54` Ψηλοκρεμαστό σουτ του Καζάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του ΑΡΗ

51` Σουνάς αντί Μαργαρίτη

49` ΓΚΟΛ! Ο Ποντάνι γύρισε στον Μανούσο και αυτός με σουτ στην κίνηση από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, νίκησε θεαματικά τον Διούδη για να κάνει το 2-1!

46` Λάθος γύρισμα του Ζακουανί, ο Μανιάς “τσιμπάει” τη μπάλα και περνάει τον Σιδεράκη, αλλά έφυγε πολύ πλάγια, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να απειλήσει

46` Έναρξη του δευτέρου μέρους στο ΟΑΚΑ, καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες

45`+1` Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, με τον ΑΡΗ να παίρνει το προβάδισμα στο 14` με τον Μανιά και τον Ζακουανί είκοσι λεπτά αργότερα στο 34`, να διαμορφώνει το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους

45` Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

39` Σουτ του προωθημένου Κύργια από πλάγια θέση, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Σιδεράκη

35` Κίτρινη στον Τάτο για διαμαρτυρία

34` ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, ο Ζακουανί σηκώνεται πιο ψηλά απ` τον Μανιά και με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1. Διαμαρτυρίες του ΑΡΗ για επιθετικό φάουλ του σκόρερ στον υψηλόσωμο επιθετικό.

23` Πρώτη καλή στιγμή για την Καλλονή, με τον Μαρσέλο να περνά τους αμυντικούς του ΑΡΗ σαν σταματημένους και το σουτ του να φεύγει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Διούδη.

18` Ο Παπαδόπουλος δοκιμάζει το πόδι του από μακρία, ο Σιδεράκης όμως μπλοκάρει σταθερά

14` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Εξαιρετική αντεπίθεση από τον ΑΡΗ, ο Τάτος γέμισε για τον Μανιά και αυτός με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1.

14΄Τέσσερις τελικές μέχρι στιγμής για τον ΑΡΗ, οι τρεις προς το τέρμα

13` Σουτ του Τσουμάνη, μπλόκαρε ο Σιδεράκης

11` Σουτ του Μανιά με το αριστερό στην κίνηση, μέσα από την περιοχή, απομακρύνει λίγο πιο μπροστά από τη γραμμή ο Ποντάνι

6` Κίτρινη στον Ηρακλή για διαμαρτυρία

4` Δυνατό σουτ του Μανούσου στην κίνηση, αποκρούει ο Διούδης

2` Συρτό σουτ του Αγκάνθο έξω από την περιοχή, μαζεύει εύκολα ο Σιδεράκης

1` Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ, με τον ΑΡΗ είναι στη σέντρα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καλλονή (Μαντζουράκης): Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Ζακουανί, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Άλβες Κεϊτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Νιαμπούγιου, Καζάκης.

ΑΡΗΣ (Παπαδόπουλος): Διούδης, Καραγκούνης, Πουλίδο, Κύργιας, Μαργαρίτης, Ηρακλής, Παπαδόπουλος, Τσουμάνης, Μανιάς, Τάτος και Αγκάνθο.