Με την υπογραφή Καπνίδη και Ντούνη (vid)

Τα γκολ των Καπνίδη και Παυλίδη χάρισαν στην ομάδα μία νικηφόρα πρεμιέρα και τρεις εύκολους βαθμούς

Ο ΑΡΗΣ αντιμετωπίζει σήμερα στις 15:00 την Κρύα Βρύση, της οποία είχε επικρατήσει σχετικά εύκολα στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος.

Συγκεκριμένα, ο ΑΡΗΣ είχε υποδεχθεί την ομάδα της Πέλλας στις 3 Οκτωβρίου και έφτασε σε μία εύκολη νίκη με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 45′ ο Καπνίδης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Πόι από τα δεξιά. Οι «κίτρινοι» χρειάστηκαν ένα ολόκληρο ημίχρονο για να βρουν ξανά τον δρόμο στα δίχτυα και τελικά το κατάφεραν στις καθυστερήσεις με τον Ντούνη, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Παυλίδη, για να διαμορφώσει με κοντινό πλασέ το 2-0.

Θυμηθείτε στην Yellow TV πως διαμορφώθηκε το 2-0 του 1ου γύρου, ανάμεσα στις δύο ομάδες