Σπριντ και…μπούκα από Καλαιτζίδη!(vid)

από Χρύσανθος Τσαλτίδης

Δείτε το σπριντ και την επίθεση του προπονητή του Απόλλωνα στον τερματοφύλακα της Καβάλας

Ένα απίστευτο γεγονός έλαβε χώρο στο γήπεδο της Καλαμαριάς με την λήξη του αγώνα. Η Καλαμαριά αν και έχανε στο ημίχρονο με 0-1 από την Καβάλα, κατάφερε να πετύχει την ανατροπή και με 2-1 στις καθυστερήσεις να πάρει τη νίκη. Ο προπονητής του Απόλλωνα Δ. Καλαιτζίδης αντί να πανηγυρίσει με ένα εκπληκτικό σπριντ βρέθηκε από την μία πλευρά του γηπέδου στην άλλη και κατευθύνθηκε προς την πλευρά του γκολκίπερ Αθανασίου της Καβάλας στον οποίο φώναζε διάφορα σε έξαλλη κατάσταση. Ευτυχώς ανάμεσά τους μπήκαν αστυνομικοί και παίκτες των δυο ομάδων. Οι ιθύνοντες της Καβάλας τράβηξαν τον παίκτη τους στα αποδυστήρια, ενώ ο Καλαιτζίδης ήταν έξαλλος και προπσ[παθούσαν να τον συγκρατήσουν οι αστυνομικοί.

Θυμίζουμε ότι επί Καλαιτζίδη στον ΑΡΗ ο Αθανασίου ήταν πρωταγωνιστής στα ματς των κίτρινων με την Καβάλα, αλλά και στο περίφημο παιχνίδι Καβάλας-Σερρών που έκρινε την άνοδο. είτε το βίντεο, στο 2.00:20 το όλο περιστατικό.