Χάθηκε η μπάλα και θρίαμβος για τη Μάλαγα!

Τρομερό παιχνίδι με επτά γκολ.

Αυτό δεν ήταν ματς, αλλά διαφήμιση του ποδοσφαίρου!

Απίστευτα συναισθήματα πρόσφεραν Μάλαγα και Λα Κορούνια, με τους Ανδαλουσιάνους να παίρνουν τη νίκη με 4-3, χάρη σε τέρμα του Οντιβέρος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ έχουν προηγηθεί δύο ανατροπές!

Οι Γαλιθιάνοι προηγήθηκαν μόλις στο 4’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπόρχες, με τους γηπεδούχους να «απαντούν» τρεις φορές με δύο γκολ του Σάντος (21’ πεν. και 56’) και του Σάντρο (40’). Όμως, η «Ντέπορ» δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και μέσα σε εννιά λεπτά έκανε τη δική της ανατροπή, ισοφαρίζοντας σε 3-3 με τους Αντόνε (72’) και Μπόρχες (81’), με τον Καμενί να είχε ευθύνη και στα δύο τέρματα.

Όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα έπαιρναν από έναν βαθμό, αλλά ο Οντιβέρος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη στη Μάλαγα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3 με σουτ-δυναμίτη έξω από τη μεγάλη περιοχή!