Δεν τα κατάφεραν οι νεανίδες

Οι " κίτρινες" ηττήθηκαν από το παιδικό του Ορφέα Σουρωτής με σκορ 4-1 για το πρωτάθλημα "Enjoy the game"

Οι νεάνιδες του ΑΡΗ προσπάθησαν πολύ,ειδικά στο πρώτο ημίχρονο,αλλά έχασαν από μια ομάδα αγοριών του Ορφέα Σουρωτής με 4-1,για την όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος Enjoy the game,εγκεκριμένο πρωτάθλημα από την ΕΠΣΜ.

Οι “κίτρινες” δεν ξεκίνησαν τόσο καλά και δέχτηκαν γρήγορα δύο γκολ στο 8′ και στο 12′ της αναμέτρησης.

Στην συνέχεια,οι νεάνιδες του ΑΡΗ μπήκαν στο παιχνίδι κάνοντας αρκετούς συνδυασμούς και περιορίζοντας αρκετά τον αντίπαλο τους.

Ακόμα, οι “κίτρινες” πίεσαν την αντίπαλη άμυνα με σκοπό να μειώσουν το σκορ.Έτσι,μετά από την πίεση της Ευαγγελίας Μουστάκη και της Μαρίας Αναστασιάδου,ο αντίπαλος αμυντικός πέτυχε αυτογκόλ στο 20′ της αναμέτρησης και το σκορ έγινε 2-1,όπου ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κίτρινες δεν ξεκίνησαν καλά και ο Ορφέας Σουρωτής πέτυχε δύο γρήγορα γκολ στο 29′ και στο 33′ της αναμέτρησης και έτσι προηγήθηκε στο σκορ με 4-1.

Στην συνέχεια του αγώνα δεν άλλαξε κάτι και οι κίτρινες ηττήθηκαν από το παιδικό του Ορφέα Σουρωτής με σκορ 4-1.

ΑΡΗΣ(Κολλήγα):Βήκα(τερματοφύλακας,αρχηγός),Σηφακάκη,