Δεν τα κατάφεραν οι κορασίδες

Δεν πτοούνται οι "μικρές" του ΑΡΗ

Οι κορασίδες του ΑΡΗ ηττήθηκαν με 4-1 από το junior τμήμα της Α.Ε. Πυλαίας, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Enjoy the game, εγκεκριμένο πρωτάθλημα από την ΕΠΣΜ.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος:

«Οι κίτρινες στο πρώτο ημίχρονο δεν ξεκίνησαν πολύ καλά και δέχτηκαν δύο γκολ στο 8′ και στο 10′ της αναμέτρησης.

Έτσι, οι κίτρινες βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο ημίχρονο από την Α.Ε. Πυλαίας με 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κίτρινες χωρίς να έχουν καλή ψυχολογία προσπάθησαν με αντεπιθέσεις να πετύχουν κάποιο γκολ, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Με αποτέλεσμα, οι κίτρινες αντί να μειώσουν το σκορ δέχτηκαν και άλλα δύο γκολ στο 32′ και στο 35′ της αναμέτρησης, με το σκορ να γίνεται 4-0.

Οι κίτρινες το μόνο που κατάφεραν είναι να πετύχουν ένα γκολ με την Δήμητρα Κρομμύδα στο 40′ και να μειώσουν το σκορ στο 4-1,όπου ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

ΑΡΗΣ (Καλογεροπούλου): Κιουρτσή (τερματοφύλακας), Τζήσιου, Μαχαιρίδου, Θεοδωράκη, Αντωνιάδου, Γεωργαλά, Κρομύδα, Αϊδινή, Παπανικολάου».