Χέρι-χέρι Τάτος και Ίλιτς

Ανδρέας Τάτος και Μπράνα Ίλιτς σκόραραν για λογαριασμό του ΑΡΗ εχθές κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα, φτάνοντας αμφότεροι τα 8 τέρματα στο πρωτάθλημα.

Με δύο γκολ στο Α΄ ημίχρονο, οι «κίτρινοι» κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-0 κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα, παρουσιάζοντας καλό αγωνιστικό πρόσωπο. Τον δρόμο της νίκης άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Ανδρέας Τάτος και έξι λεπτά αργότερα, ήρθε ο Μπράνα Ίλιτς για να «κλειδώσει» τους τρεις βαθμούς.

Οι δύο παίκτες, βρήκαν για 8η φορά φέτος δίχτυα και παραμένουν οι κορυφαίοι σκόρερ της ομάδας. Έτσι όπως έχουν τα δεδομένα, σημασία έχει σε κάθε παιχνίδι η ομάδα να κατακτάει τους τρεις βαθμούς της νίκης, αλλά παράλληλα είναι πολύ σημαντικό παίκτες-κλειδιά να είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση και να έχουν καλή ψυχολογία εν όψει των πιο απαιτητικών αναμετρήσεων που ακολουθούν.