Αντίπαλοι Eurocup: Ήττα στην παράταση για Τρέντο πριν τον ΑΡΗ

Η Τρέντο, προσεχής αντίπαλος του ΑΡΗ στο Eurocup, γνώρισε την ήττα στην παράταση από την Τορτόνα εκτός έδρας με 83-80. Έχοντας εκτός τον Αλβίτι, η Τρέντο απόκ νωρίς βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά έκανε την αντεπίθεση της στην τέταρτη περίοδο, φτάνοντας στο σημείο να έχει και το τελευταίο σουτ του αγώνα. Αλλά ο Μπάλντγουιν ήταν άστοχος και έμεινε το 72-72 για την παράταση, εκεί όπου οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι. Η Τρέντο βρέθηκε στην 5η θέση με ρεκόρ 6-3.
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 43-38, 65-56, 72-72 (καν.αγ), 83-80 (α΄παρ.)

Τορτόνα: Ουίμς 18 (10ρ.), Ντόουβ 17 (1), Ντάουμ 14 (11ρ.), Μπαλντάσο 11 91), Τόμας 9, Ραντόσεβιτς 6, Κάντι 5 (1), Σεβερίνι 3 (1).
Τρέντο: Μπάλντγουιν 24 (4), Μπίλια 16 (1), Χαμπ 11 (9ασ.), Φοράι 8 (1), Κουκ 6, Γκραζούλις 6, Στέφερνς 5, Ούντομ 4 (10ρ.), Κόντι, Έλις, Νιανγκ.