Μπάσκετ Παμπαίδων: Άνετα στα ημιτελικά του Final 8 ο ΑΡΗΣ (pics)

Η ομάδα Μπάσκετ Παμπαίδων του ΑΡΗ κέρδισε με 82-49 τον Μαντουλίδη και πήρε άνετα την πρόκριση στα ημιτελικά του Final 8 της ΕΚΑΣΘ.

Η ομάδα του Νίκου Τζώρα είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα στην πρώτη περίοδο, το οποίο διεύρυνε στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επιμέρους 28-13, έκλεισε το ημίχρονο στο 46-26. Τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος και οι «κιτρινόμαυροι» έφτασαν άνετα στη νίκη – πρόκριση.

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 46-26, 67-39, 82-49

Διαιτητές: Τογανίδου-Κλιγκόπουλος

ΑΡΗΣ (Τζώρας-Καβούκης): Μπαντής 12(2), Πεταλωτής Γ. 4, Πεταλωτής Μ. 2, Σίλμπερστάιν Ε. 19(3), Βαφειάδης, Πατελίδας 13, Τοκατλής 9(1), Παπαδόπουλος, Σίλμπερστάιν Γ. 15(2), Σπυριδωνίδης 8(1), Βαχτσεβάνος.

ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης (Ασημακόπουλος-Τάκης): Παπαδόπουλος, Βλαχογιάννης Ζήσης,  Βλαχονάσιος, Δεμιρτζόγλου, Μπάρας 2, Δεληεωργόπουλος 9(2), Μαλλιάρης 7, Παπαχρήστος 4, Λάτσι 6, Σκαρλής, Σιδηράς 21(1).

Δείτε το photostory της νίκης του ΑΡΗ στη σελίδα του Α.Σ. στο Facebook.