Εύκολα η Φενέρ 3-0 την Τράμπζονσπορ

Σε περίπατο μετέτρεψε το… ζόρικο ματς με την Τράζμπονσπορ η Φενέρμπαχτσε, με την ομάδα του Ζορζ Ζέσους να επικρατεί άνετα με 3-0.
Ένα τρίποντο που ανέβασε τους γηπεδούχους στους 71 βαθμούς και στη δεύτερη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι -που είχαν βασικό τον Σιώπη και εκτός τον τιμωρημένο Μπακασέτα- έμειναν στη μέση της βαθμολογίας.

O Μπατσουαγί μόλις στο 11’ έδωσε προβάδισμα στην Φενέρ, με τους φιλοξενούμενους να ψάχνονται κυρίως στην κόντρα για το γκολ της ισοφάρισης αλλά να μην το βρίσκουν ως το φινάλε του ημιχρόνου. Ο Λουάν Πέρες στο 58’ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, με τον Ενέρ Βαλένσια δεκατρία λεπτά μετά να μετατρέπει σε… πάρτι το ματς. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να βρουν το γκολ της τιμής με πέναλτι του Τρεζεγκέ στο 79’ για το τελικό 3-1…