Φιλική ισοπαλία για Ατρόμητο και ΟΦΗ

Ατρόμητος και ΟΦΗ έμειναν στο 2-2, σε φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση η οποία διεξήχθη στο Ελ Πάσο της Καλλιθέας, λόγω έργων στο γήπεδο του Περιστερίου.
Η ομάδα του Κρις Κόλμαν ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, με εκείνη του Βάλντας Νταμπράουσκας να ανεβαίνει στο δεύτερο. Ο Γιουμπιτάνα μόλις στο 13ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο σουτ, με τον Ρομπάιγ δυο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 για τον Ατρόμητο.

Ο Μπιφουμά στο 41ο λεπτό μείωσε σε 2-1, με τον Νέιρα στο 81’ να διαμορφώνει το τελικό 2-2 με πλασεδάρα! Κάπως έτσι, οι δυο προπονητές έβγαλαν τα συμπεράσματά τους, ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν.
Να σημειωθεί πως από πλευράς Ατρομήτου αγωνίστηκαν τα πρόσφατα μεταγραφικά αποκτήματα, οι Ντιρκς, Ιμερέκοφ, Αντζιέλσκι, ενώ από αυτή του ΟΦΗ έπαιξε ο Γκαγιέγος.
Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:
ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Πασαλίδης, Λαμπρόπουλος, Αμπάντα, Λάρσον, Μεγιάδο, Μπάκιτς, Τοράλ, Ριέρα, Μπιφουμά, Φελίπε
Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Έρλινγκμαρκ, Γκονζάλες, Φριτζόνσον, Ρομπάιγ, Βέργος, Γιουμπιτάνα