Από ένα βαθμό Πλατανιάς και Παναθηναικός

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Πλατανιάς και Παναθηναικός στα Περιβόλια.

Ο Παναθηναϊκός για άλλη μια φορά δεν κατάφερε να φύγει νικητής από τα Περιβόλια κόντρα στον Πλατανιά. Ήρθε ισόπαλος 1-1, και βάσει της εμφάνισης που έκανε μπορεί να δηλώνει και ικανοποιημένος ότι έμεινε όρθιος στην Κρήτη.

Οι γηπεδούχοι καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα άνοιξαν στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου με τον Ναζλίδη και τον Καπίνο να φέρει μεγάλη ευθύνη. Ο Ατζαγκούν ισοφάρισε για τον Παναθηναϊκού στο 82ο λεπτό, ενώ ήταν αυτός που έδωσε πνοή στους πράσινους από την στιγμή που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

Γήπεδο: “Δημοτικό Περιβολίων”

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Δημήτριος Γκάγκας (Λάρισας), Γεώργιος Καλφόγλου (Θεσπρωτίας)

4ος: Σπυρίδων Σέλιμος (Λακωνίας)

Παρατηρητής: Γεώργιος Μπίκας (Χαλκιδικής)

Πλατανιάς (Μαρίνος Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Φερνάντες, Ιντζίδης, Ραφαέλ, Τετέ, Σιώπης, Μπέλιτς (60` Αγκιλέρα), Γουνδουλάκης (89` Πόποβιτς), Τόρε, Ναζλίδης (46` Μοράλ).

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Μαρινάκης, Ρισβάνης, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Αμπεΐντ, Λαγός, Πράνιτς, Ζέκα (71` Ατζαγκούν), Ντίνας (58` Μπαϊράμι), Μπεργκ.

Γκολ: 45+1` Ναζλίδης / 82` Ατζαγκούν

Κίτρινες κάρτες: 40` Μπέλιτς, 56` Τόρες, 85` Ντα Σίλβα / 21` Ζέκα, 59` Τριανταφυλλόπουλος, 83` Λαγός