LIVE: ΑΡΗΣ-Πλατανιάς 1-2 (Τελικό)

Την τρίτη του σερί νίκη θα ψάξει ο ΑΡΗΣ απέναντι στον Πλατανιά – Ζωντανά η αναμέτρηση των δύο ομάδωn από το AllAboutARIS

Έτοιμος να πανηγυρίσει την τρίτη του διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα είναι ο ΑΡΗΣ, ο οποίος στις 15:00 υποδέχεται τον Πλατανιά, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μετά τα δύο “διπλά” με Πανιώνιο και Βέροια, οι “κίτρινοι” θα επιδιώξουν να τριτώσουν το… καλό απέναντι τους Κρητικούς, τους οποίους δεν έχουν καταφέρει ακόμα να νικήσουν.

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, μεταφέροντας ζωντανά τα όσα θα συμβούν πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το τέλος της αναμέτρησης των δύο ομάδων.

Το live του αγώνα

90`+8` Τέλος στον αγώνα, με τον ΑΡΗ να γνωρίζει την ήττα, με 1-2 από τον Πλατανιά, μένοντας έτσι χωρίς νίκη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”

90`+7` Κοντινό σουτ υου Γουνδουλάκη, η μπάλα άουτ

90`+2` Κίτρινη στον Γεωργαλίδη για καθυστέρηση

90` Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

88` Κίτρινη στον Ντα Σίλβα

86` Κλείνει τις αλλαγές του και ο Ουζουνίδης, που περνά εκτός τον Αγκιλέρα και βάζει στο ματς τον Ιντζίδη

85` Τελευταία αλλαγή για τον ΑΡΗ, με τον Σουνά να αντικαθιστά τον Νταμαρλή

83` ΓΚΟΛ! “Παγώνει” και πάλι το “Βικελίδης” ο Πλατανιάς, με τον Γουνδουλάκη να πιάνει κοιμώμενη την άμυνα του ΑΡΗ, και με διαγώνιο πλασέ να κάνει το 1-2.

82` Κίτρινη στον Ουντότζι

74` Κίτρινη στον Στόλερ για διαμαρτυρία

72` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο ΑΡΗΣ ισοφαρίζει με τον Σαλόζε Ουντότζι, που μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάτου, πήρε την κεφαλιά και νίκησε από κοντά τον Γεωργαλίδη

71` Πενάλτι ζητάει ο ΑΡΗΣ, σε χέρι του Ντα Σίλβα, μετά από σέντρα του Ψυχογιού

70` Αναγκαστική αλλαγή για τον Ουζουνίδη, με τον Ντα Σίλβα να περνά στον αγώνα, στη θέση του Δημήτρη

67` Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά, με τον Γουνδουλάκη να περνά αντί του Μπέλιτς

66` Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, με το διαγώνιο σουτ του Αγκιλέρα να περνά λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Διούδη

64` Μανιάς αντί Παπαδόπουλου

63` Σέντρα του Μοράλ για τον Τόρες, μαζεύει εύκολα ο Διούδης

61` Κίτρινη στον Δημήτρη

57` Πρώτη αλλαγή για τον ΑΡΗ, Σταυρόπουλος αντί Ίμπε

51` Κοντά στο 1-1 ο ΑΡΗΣ, με το συρτό του Ουντότζι να περνάει λίγο έξω

50` Δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου, ο Γεωργαλίδης με δεύτερη προσπάθεια μαζεύει

46` Εναρξη στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές ΑΡΗΣ και Πλατανιάς

45`+1` Τελευταίο σφύριγμα από τον Κουτσιαύτη σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες, με τους Κρητικούς ωστόσο να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα και να προηγούνται στην ανάπαυλα.

45` Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

43` ΓΚΟΛ! Προβολή του Τόρρες και με 0-1 για τον Πλατανιά, που παγώνει το “Κλεάνθης Βικελίδης λίγο πριν το ημίχρονο

22` Κεφαλιά του Ουντότζι, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γεωργαλίδη

18` Κίτρινη και στον Μοράλ, για φάουλ στον Τάτο, που έβγαινε στην αντεπίθεση

14`  Κίτρινη στον Φαΐσκα, που μάρκαρε δυνατά τον Ουντότζι

11` Μακρινό σουτ του Μπέλιτς, η μπάλα πολύ άουτ

6` Πρώτη φάση για τον ΑΡΗ, με το φάουλ του Τάτου, από πλεονεκτική θέση, να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Γεωργαλίδη

1` Ξεκίνησε το παιχνίδι στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, με τον Πλατανιά στη σέντρα

Το pre-game

*Τρεις απουσίες μετρά ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς για το σημερινό παιχνίδι. Ο Σέρβος θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Αγκάνθο, Πουλίδο και Οικονομόπουλου, που είναι τιμωεημένοι και θα απουσιάσουν απέναντι στον Πλατανιά.

**Στον αντίποδα, ο Μαρίνος Ουζουνίδης θα έχει τελικά στη διάθεση του, τους Κατάι και Πόποβιτς, οι οποίοι φώναξαν “παρών” και ταξίδεψαν στην Θεσσαλονίκη μαζί με την υπόλοιπη αποστολή.

***Στην πολύ μικρή προΪστορία μεταξύ των δύο ομάδων. ο Πλατανιάς είναι αυτός που έχει το πάνω χέρι, αφού έχει δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης

Βοηθοί: Δημήτρης Τάτσης (Ηπείρου), Χρήστος Μαγιάννης (Άρτας)

4ος: Δημήτρης Νταμπώσης (Πιερίας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ (Μλίνκοβιτς): Διούδης, Ψυχογιός, Έλσνερ, Ηρακλής, Μαργαρίτης, Νταμαρλής, Τριανταφυλλάκος, Παπαδόπουλος, Ίμπε, Τάτος, Ουντότζι

Πλατανιάς (Ουζουνίδης): Γεωργαλίδης, Ζουμπουλάκης, Δημήτρης, Φερνάντεζ, Φάϊσκά, Σιώπης, Τετέ, Αγκιλέρα, Τόρρες, Μοράλ, Μπέλιτς