Παραμένει ουραγός ο ΟΦΗ

Βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό γνώρισε ο προσεχής αντίπαλος του ΑΡΗ, ΟΦΗ στο Καραΐσκάκη.

Φυσιολογική πλην βαριά ήττα με 5-1 από τον Ολυμπιακό υπέστη ο ΟΦΗ, προσεχής αντίπαλος του ΑΡΗ στο πρωτάθλημα. Ο Ολυμπιακός ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο και παρέμεινε στο +3 από τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπελ έφτιαξε και τα πέντε γκολ των “ερυθρόλευκων”, ακόμη δύο γκολ από τον Μήτρογλου.

Ο ΟΦΗ αν και προηγήθηκε μόλις στο 12ο δευτερόλεπτο με τον Λαμπρόπουλο και το σχετικά καλό πρώτο ημίχρονο (1-1) κατέρρευσε στην επανάληψη και ηττήθηκε εύκολα. παραμένοντας τελευταίος και δίχως νίκη μετά από εννέα αγωνιστικές. Κάτι που σημαίνει ότι θα υποδεχθεί τον ΑΡΗ την άλλη Κυριακή στο Ηράκλειο με την πλάτη στον τοίχο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Παπάζογλου, Α. Παπαδόπουλος, Σιόβας, Χολέμπας, Εντινγκά, Σάμαρης (79` Μανιάτης), Βάις (46` Γιαταμπαρέ), Κάμπελ, Σαβιόλα, Μήτρογλου (65` Ολαϊτάν).

ΟΦΗ (Σα Πίντο): Δασκαλάκης, Μπούρμπος, Τριποτσέρης, Ζορό, Μιλιάζες, Μακρής, Κάλαϊτζιτς (62` Όγιος), Ζε Εντουάρντο, Λαμπρόπουλος (62` Κουτσιανικούλης), Φραγκουλάκης, Παπάζογλου (74` Γκαλέτι).

Γκολ: 4`, 52` Μήτρογλου, 57` Χολέμπας, 85` Μανιάτης / 1` Λαμπρόπουλος

Κίτρινες: 32` Μιλιάζες, 44` Ζορό, 55` Μπούρμπος

Κόκκινες: 75` Μπούρμπος