"Τριάρες" για Ατρόμητο και Ξάνθη

Άνετες νίκες πήραν η Ξάνθη και ο Ατρόμητος για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Επιβλήθηκαν με το ίδιο σκορ (3-0) απέναντι σε Βέροια και Ο.Φ.Η. αντιστοίχως.

Η ομάδα του Περιστερίου εκμεταλλεύτηκε την προβληματική άμυνα του ΟΦΗ και έφτασε στο 3-0 που τον διατηρεί στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας. Τα γκολ για τον Ατρόμητο πέτυχαν ο Μπρίτο στο 17`, ο Νάστος στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και ο Δημήτρης Παπαδόπουλος τρια λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.

Η Ξάνθη μετρούσε μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια και η Βέροια αποτελούσε τον ιδανικό αντίπαλο για να βελτιώσει το ποσοστό της. Πραγματικά, η ομάδα του Ράινερ Μάουρερ επικράτησε 3-0 και αναρριχήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας (συγκατοικεί με τον Παναθηναϊκό που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο και τον Αστέρα Τρίπολης). Το σκορ για τους Ακρίτες άνοιξε ο Τριάδης μόλις στο 18“ του αγώνα, ενώ Σολάρι και Μάνταλος διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.