Ξέσπασε με χατ τρικ του Κονέ

Ξέσπασε η Έβερτον κόντρα στην Σάντερλαντ και μέσα σε περίπου 20 λεπτά έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της επικρατώντας με 6-2 και τον Κονέ να σημειώνει χατ-τρικ.

Η ομάδα του Λίβερπουλ κατάφερε να προηγηθεί στο ημίωρο με 2-0 με γκολ των Ντεουλοφέου και Κονέ, είδε όμως την Σάντερλαντ να μειώνει αρχικά με τον Ντεφόε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και εν τέλει να ισοφαρίζει με τον Φλέτσερ στο 50′.

Αυτό ήταν… Οι γηπεδούχοι… αφήνιασαν και ακολούθησε καταιγίδα. Αρχικά ο Κοάτες με αυτογκολ έβαλε και πάλι μπροστά την Έβερτον, και ακολούθησαν δύο γκολ από τον Κονέ και ένα από τον Λουκάκου για το τελικό 6-2.

Τσέλσι – Λίβερπουλ 1-3 (4′ Ραμίρες – 45’+3 και 74′ Κοουτίνιο, 83′ Μπεντεκέ)

Κρίσταλ Πάλας – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0

Μάντσεστερ Σίτι – Νόριτς 2-1 (67′ Οταμέντι, 89′ πέν. Γιαγιά Τουρέ – 83′ Τζερόμ)

Νιούκαστλ – Στόουκ 0-0

Σουόνσι – Άρσεναλ 0-3 (49′ Ζιρού, 68′ Κοσιενλί, 73′ Τζόελ Κάμπελ)

Γουότφορντ – Γουέστ Χαμ 2-0 (39′,48′ Ιγκάλο)

Γουέστ Μπρομ – Λέστερ 2-3 (30′ Ροντόν, 84′ πέν. Λάμπερτ – 57′, 64′ Μαχρέζ, 77′ Βάρντι)

Κυριακή 1/11

Έβερτον – Σάντερλαντ 6-2 (19′ Ντεουλοφέου, 31′, 62′, 76′ Κονέ, 55′ αυτ. Κοάτες, 60′ Λουκάκου – 45+4′ Ντεφόε, 50′ Φλέτσερ)

Σαουθάμπτον – Μπόρνμουθ 18:00