Bundesliga: “Μίλησαν” οι αλλαγές στο Άιντραχτ-Κολωνία

Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Κολωνία ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1, στο εναρκτήριο χρονικά σημερινό ματς για την 3η «στροφή» της φετινής Bundesliga.

Μετά από ένα… στείρο πρώτο ημίχρονο, όπου οι «αετοί» ζήτησαν πέναλτι αλλά με την χρήση VAR ορθώς δεν τους δόθηκε, εν τέλει προηγήθηκαν στην επανάληψη…

Με τον Καμάντα να μπαίνει στο ματς στο 69’ και να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, δύο λεπτά μετά, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, η οποία βρήκε και στον Χορν.

Ωστόσο, οι «τράγοι» βρήκαν την απάντηση επίσης από έναν παίκτη ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στην αναμέτρηση. Όταν η μπάλα έμεινε «ζωντανή» στην περιοχή της Άιντραχτ και ο Τίλμαν με ωραίο βολέ από τα 18 μέτρα, ισοφάρισε κι ενώ η φάση εξετάστηκε επίσης μέσω VAR!

Δύο λεπτά πριν τη λήξη, ο Καμάντα έστρωσε στον Γιάκιτς, το δυνατό σουτ του οποίου από τα 16 μέτρα έβγαλε με δυσκολία ο Σβέμπε και κράτησε το σκορ στο 1-1.

Αποτέλεσμα το οποίο διατήρησε τους μεν γηπεδούχους μακριά από το τρίποντο για 11ο διαδοχικό ματς πρωταθλήματος. Η δε Κολωνία παρέμεινε αήττητη τη φετινή σεζόν.