Serie A: Η Ίντερ σκόραρε γκολ νίκης στο 90+3′, η Βερόνα έχασε πέναλτι ισοφάρισης στο 90+10′! (vids)

Επιβίωσε σε αδιανόητο θρίλερ η Ίντερ και επέστρεψε στις νίκες! Οι «νερατζούρι» λύγισαν τη Βερόνα με 2-1, σβήνοντας την ισοπαλία της περασμένης αγωνιστικής στη Γένοβα, για να παραμείνει στην κορυφή και μετράνε 12/13 νίκες της φετινή σεζόν, όταν προηγήθηκαν στο ημίχρονο.

Απίθανο φινάλε στον αγώνα, αφού ο Φρατέζι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε, σήκωσε το «Μεάτσα» στο πόδι και έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του Σιμόνε Ιντζάγκι. Ωστόσο, χρειάστηκαν και τη βοήθεια του Ανρί, αφού ο φορ της Βερόνα είδε το πέναλτι που εκτέλεσε στο 90’+10’ να σταματά στο δεξί δοκάρι και οι καρδιές των φίλων της Ίντερ επέστρεψαν στις θέσεις τους!

Ξεκαρδιστικά σκηνικά στους πανηγυρισμούς του νικητήριου γκολ της Ίντερ!

Την ίδια ώρα η Βερόνα έχασε την ευκαιρία να πάρει βαθμό και να προκαλέσει σοκ στους γηπεδούχους: