Ανατροπάρα από το -15 και σπουδαία νίκη της Παρτίζαν επί της Φενέρ

Απίθανη ματσάρα με νικήτρια την Παρτίζαν!
Οι «ασπρόμαυροι» κατόρθωσαν να πάρουν ένα σπουδαίο ροζ φύλλο με σκορ 85-84 επί της Φενέρμπαχτσε, σε ένα ματς που φάνηκε να στραβώνει πολυάριθμες φορές. Με αυτόν τον τρόπο, ανέβηκαν στο 3-4, και έριξαν τους Τούρκους στο 5-2.

Η Φενέρ ήταν τρομερή στο πρώτο ημίχρονο, φτάνοντας μέχρι και στο +15 (39-54). Σταδιακά, οι Σέρβοι πέρασαν στην αντεπίθεση και πήραν το προβάδισμα, ωστόσο η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη φάνηκε να ανακτά τον έλεγχο με μεγάλα καλάθια του Γουίλμπεκιν (79-82). Παρόλα αυτά, ένα τραγικό λάθος του Μαντάρ έδωσε το δικαίωμα στην Παρτίζαν να περάσει ξανά μπροστά (83-82) με κάρφωμα του Σμάιλαγκιτς στα 38″ πριν το τέλος, ενώ ο Ντόρσεϊ αστόχησε λίγο αργότερα σε δύσκολο τρίποντο νίκης.