Basket League: Ο Κολοσσός χρειάστηκε δεύτερη παράταση (104-93) κόντρα στο Περιστέρι!

Σε ένα ματς που είχε διάρκεια 50 λεπτών, ο Κολοσσός νίκησε 104-93 στη δεύτερη παράταση το Περιστέρι, στην πρεμιέρα της φετινής Basket League.

Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη είχε την ευκαιρία να πάρει το ματς στην κανονική διάρκεια, αλλά ο Ράγκλαντ αστόχησε σε τρίποντο στην εκπνοή, με το 80-80 να ήταν το σκορ, ενώ το σκηνικό αντιστράφηκε στο τέλος της πρώτης παράτασης, με τον Τζόργκενσεν των γηπεδούχων να μην βρίσκει στόχο στο τέλος και το 86-86 να ήταν το σκορ έπειτα από 45 λεπτά παιχνιδιού.

Πρώτος σκόρερ του Κολοσσού ήταν ο Τζόργκενσεν με 21 πόντους και 7 ριμπάουντ, με τον Πόλι να προσθέτει 19π. και τον Μπραΐκοβιτς 18π. Ο Περάντες είχε 9π. και 14 ασίστ.

Από το Περιστέρι, ξεχώρισε ο Ράγκλαντ, ο οποίος έκανε νταμπλ-νταμπλ με 25π. και 10 ασίστ, ενώ ο Γουίλιαμς πρόσθεσε 21π.

Τα δεκάλεπτα: 23-27, 42-39, 66-59, 80-80 κ.δ., 86-86 παρ., 104-93 β’ παρ.