Βήμα πρόκρισης για Κοπεγχάγη και Σλόβαν Μπρατισλάβας!

Το πρώτο και καθοριστικό βήμα για την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League έκαναν το βράδυ της Τρίτης (25/07) η Κοπεγχάγη και η Σλόβαν Μπρατισλάβας, φεύγοντας με τα «διπλά» από τις έδρες των Μπρέινταμπλικ και Ζρινιέσκι αντίστοιχα.
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η Κοπεγχάγη «καθάρισε» τη δουλειά στο πρώτο ημίχρονο, επικρατώντας 2-0 μέσα στην Ισλανδία και το Κοπαβογκούρ. Το σκορ για τους Δανούς άνοιξε μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Λάρσον, με τον Σουηδό επιθετικό να είναι εκείνος που στο 32′ «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Φαλκ για το τελικό σκορ.
Στο άλλο παιχνίδι, η Σλόβαν Μπρατισλάβας έφυγε με δύσκολο, πλην όμως σημαντικότατο, διπλό από Μόσταρ της Βοσνίας, χάρη στο τέρμα του Ζούμπερου στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης. Παρά την πίεση που άσκησε στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα η Ζρινιέσκι, οι Σλοβάκοι, κράτησαν το αποτέλεσμα και μαζί το πάνω χέρι για την πρόκριση.