Λαμία: Ήττα στο τέλος με 2-0 από τη Φόλενταμ

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, η Λαμία γνώρισε την ήττα με 2-0 από τη Φόλενταμ στο δεύτερο και τελευταίο φιλικό που έδωσε επί ολλανδικού εδάφους.

Ο Λεωνίδας Βόκολος είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει αρκετά πρόσωπα κόντρα στην ολλανδική ομάδα, η οποία ήταν πιο έτοιμη για τον λόγο ότι ξεκινάει σε λίγες μέρες τις επίσημες υποχρεώσεις της.

Η ομάδα της Φθιώτιδας είχε κάποιες καλές στιγμές στο ματς, ωστόσο η πίεση των Ολλανδών απέφερε καρπούς στο 73ο λεπτό, όταν άνοιξαν το σκορ και ολοκλήρωσαν τη νίκη στο 89′ όταν διαμόρφωσαν το τελικό 2-0.

Από την πλευρά του, το σύνολο του Βόκολου έδειξε θετικά στοιχεία και πλέον παίρνει τον δρόμο της επιστροφής στην Ελλάδα όπου θα συνεχίσει την καλοκαιρινή της προετοιμασία.

Λαμία: Νάγκι, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Τζανδάρης, Σιμόν, Μαρτίνεθ, Γιαννουτσος, Σλίβκα, Μαλτσι, Μούλα, Ακούνια.