«Πενηντάρισαν» και συνεχίζουν… παρέα Τορίνο-Φιορεντίνα!

Συνεχίζουν χέρι-χέρι η Τορίνο και η Φιορεντίνα! Οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες στο 1-1 σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδια και έφτασαν αμφότερες στους 50 βαθμούς, παραμένοντας στη μέση του ταμπλό.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος στο οποίο η Τορίνο ήταν καλύτερη, με τις τελικές να είναι 8-3 αλλά να μην καταφέρνει να κουνήσει… πλεκτό, η Φιορεντίνα μπήκε «φουριόζα» στο δεύτερο ημίχρονο. Τρία λεπτά μετά την επανέναρξη, ο Κουαμέ σέρβιρε και ο Γιόβιτς, που είχε μπει αλλαγή στην ανάπαυλα, σκόραρε για το προβάδισμα των «βιόλα».

Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μπουοντζόρνο να φτιάχνει το γκολ του Σανάμπρια στο 66ο λεπτό. Το ματς στο φινάλε απέκτησε τρελό ρυθμό, η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω, αλλά τίποτα δεν άλλαξε ως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.