Προκρίσεις για τις… χαλαρές Φιορεντίνα και Φενέρμπαχτσέ

Το αποτέλεσμα μετράει… Και στις περιπτώσεις των Φιορεντίνα και Φενέρμπαχτσέ αυτό που έχει σημασία είναι ότι κατάφεραν να πάρουν τα εισιτήρια για τα προημιτελικά του Conference League, έστω κι αν σήμερα δεν μπόρεσαν να τα συνδυάσουν με νίκες στα σημερινά τους παιχνίδια.
Οι Ιταλοί ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με την Μακάμπι Χάιφα, ένα αποτέλεσμα που τους ήταν αρκετό μετά την επικράτηση με 4-3 στο πρώτο τους παιχνίδι. Ο Μπαράκ στο 59ο λεπτό έκανε το 1-0 που έφερε ακόμη πιο κοντά την ομάδα του στην πρόκριση, ενώ οι Ισραηλινοί ισοφάρισαν σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα, με τον Κχαλίλι στο 88ο λεπτό.

Την ίδια στιγμή στην Τουρκία η Φενέρμπαχτσέ με το 3-0 στο πλευρό της από τον πρώτο αγώνα, γνώρισε την ήττα 1-0 από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ , εμφανιζόμενη ως έναν βαθμό αδιάφορη. Το σκορ του αγώνα το πέτυχε ο Ράσμουσεν στο 68ο λεπτό.