Ανατροπή και νίκη για την Μπέρνλι (highlights)

από Γιώργος Γκάτος

5 γκολ και ματσάρα στην Πρέμιερ Λιγκ

Στο άλλο ματς, η Μπέρνλι πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 στη ματσάρα με την Άστον Βίλα, ξεφεύγοντας ακόμη περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού. Στο 14΄ο Γουάτκινς άνοιξε το σκορ για την Άστον Βίλα, ύστερα από ασίστ του Τάργκετ. Μέχρι να τελειώσει το πρώτο μέρος δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα του Ντιν Σμιθ πήγε στην ανάπαυλα με προβάδισμα ενός τέρματος.

Η Μπέρνλι στο 52’ με τον Μπεν Μι έφερε το ματς στα ίσα, κάνοντας το 1-1, ύστερα από ασίστ του Γουέστγουντ. Στο 68ο λεπτό όμως ο Γκρίλις δεν ήθελε να δώσει την χαρά στους γηπεδούχους και έκανε το 2-1. Το ματς μετατράπηκε σε… ντέρμπι, όταν στο 76’ η Μπέρνλι ισοφάρισε ξανά, κάνοντας το 2-2 με τον Μακνίλ. Δεν σταμάτησαν όμως εκεί οι γηπεδούχοι και τρία λεπτά αργότερα, στο 79’ ο Γουντ ύστερα από ασίστ του Μακνίλ πέτυχε το 3-2.