Βόλεϊ Ανδρών: Εκτός έδρας ήττα από τον Ήφαιστο Φλώρινας-Το ευχαριστώ του ΑΣ για την παρουσία του κόσμου

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον Ήφαιστο Φλώρινας, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Pre League.

Ο Ήφαιστος Φλώρινας ξεκίνησε πιο δυνατά και πήρε προβάδισμα με 8-3, αλλά ο ΑΡΗΣ είχε τη δική του απάντηση και μείωσε στον έναν πόντο με 8-7. Στη συνέχεια οι δυο ομάδες δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν στο σκορ, ωστόσο στο πιο κρίσιμο σημείο οι «κιτρινόμαυροι» πήραν το σετ με 24-26.

Στο δεύτερο σετ και πάλι ο Ήφαιστος ξεκίνησε πιο δυνατά και προηγήθηκε με 9-4 και 15-9. Ο ΑΡΗΣ κατάφερε να μειώσει προς το τέλος σε 22-18, ωστόσο ο Ήφαιστος Φλώρινας ισοφάρισε σε 1-1 σετ με 25-18.

Στο τρίτο σετ ο ΑΡΗΣ είχε τα ηνία μέχρι τα μισά, με τον Ήφαιστο να μειώνει σε 16-18. Ο ΑΡΗΣ διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το 19-23, αλλά οι γηπεδούχοι, μείωσαν, ισοφάρισαν και τελικά πήραν το σετ με 28-26.

Στο τέταρτο σετ o ΑΡΗΣ προηγήθηκε με 2-6 με τον Ήφαιστο να περνάει μπροστά με ένα δικό του σερί 5-0  (7-6). Ο Ήφαιστος διατήρησε το τέμπο του σετ και αύξησε τη διαφορά με 15-11. Ο ΑΡΗΣ μείωσε σε 17-16. Στη συνέχεια ο Ήφαιστος ξέφυγε και πάλι με τον ΑΡΗ όμως να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα με 21-22. Ο Ήφαιστος όμως κατάφερε να πάρει τη νίκη με 25-22.

Την αποστολή της ομάδας του ΑΡΗ συνόδευσε ο Επικεφαλής της διοικούσας επιτροπής του τμήματος Βόλεϊ Ανδρών, Θωμάς Νικολός, ενώ ο ΑΣ ΑΡΗΣ αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστεί τον κόσμο για την παρουσία του στο γήπεδο και τη στήριξη. Σας ευχαριστούμε από καρδιάς.

Τα σετ: 3-1 (24-26, 25-18, 28-26, 25-22)