Bόλεϊ Ανδρών: Εκτός έδρας ήττα από τον ΑΟ Φλοίσβου

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον ΑΟ Φλοίσβου, στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Pre League.

Στο πρώτο σετ οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο μέχρι το 9-9. Στη συνέχεια ο Φλοίσβος με ένα σερί 4-0 πήρε διαφορά με 15-12, την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος και πήρε το πρώτο σετ με 25-18.

Στο δεύτερο σετ ο Φλοίσβος προηγήθηκε με 8-3, “κιτρινόμαυροι” μείωσαν σε 10-7, αλλά και πάλι οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά στους πέντε με 13-8. Ο ΑΡΗΣ με ένα σερί 4-0 μείωσε εκ νέου, κάνοντας το 13-11 και πέρασε μπροστά με 14-15. Στη συνέχεια το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο μέχρι το 18-18, με τον ΑΟ Φλοίσβου στο πιο κρίσιμο σημείο να κάνει το 21-18 και να κατακτά το σετ με 25-20.

Στο τρίτο σετ ο Φλοίσβος πήρε μικρό προβάδισμα τριών πόντων με 8-5. Ο ΑΡΗΣ μείωσε με τον Μπίσετ σε 10-9. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη με τον ΑΡΗ να μένει χωρίς τον προπονητή του Γιώργο Οικονομίδη, καθώς αποβλήθηκε από τον διαιτητή και τον Φλοίσβο να κάνει το 18-14 και να παίρνει τη νίκη με 25-19.

Τα σετ: 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)