Επική ανατροπή της Γουλβς – Ανάσα για την Σαουθάμπτον (hls)

Απίθανα πράγματα στο Μπέρμιγχαμ όπου η Άστον Βίλα ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκε με δύο γκολ των Ινγκς (68’) και Μακ Τζιν (68’) όμως η Γουλβς με μια εκπληκτική αντίδραση στα τελευταία λεπτά πέτυχε την ολική ανατροπή στα τελευταία λεπτά!

Στο 80’ ο Σάϊς μείωσε, στο 85’ ο Κοάντι ισοφάρισε και στο 95ο λεπτό ο Ρούμπεν Νέβες έδωσε την χαριστική… «δαγκωματιά» των Λύκων, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3!

Μοιρασμένα πράγματα στο Νόριτς όπου πάντως τα «καναρίνια» με λίγη τύχη ίσως έπαιρναν κάτι καλύτερο. Μηδέν εις το πηλίκον, με τον Γιαννούλη να παίζει σε όλο το ματς και τον Τζιόλη να το παρακολουθεί από τον πάγκο των γηπεδούχων!

Με γκολ του Αλβανού Μπρόγια οι «Άγιοι» νίκησαν με 1-0 τη Λιντς παίρνοντας σημαντική ανάσα στα κάτω στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.