Μπάγερν Μονάχου: “Καθάρισαν” άνετα και τη Βόλφσμπουργκ οι Βαυαροί!

Με δύο τέρματα από το πρώτο ημίχρονο με τους Μουσιάλα και Μίλερ η Μπάγερν νίκησε 2-0 τη Βόλφσμπουργκ και έκανε το δύο στα δύο στην Bundesliga.

Εύκολο έργο είχε η Μπάγερν το απόγευμα της Κυριακής για τη δεύτερη αγωνιστική της Bundesliga καθώς επικράτησε της Βόλφσμπουργκ με 2-0. Οι βαυαροί πέτυχαν και τα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο ενώ πέτυχαν τρία ακόμα τέρματα που ακυρώθηκαν μέσω VAR ως οφσάιντ.

Οι Μουσιάλα με δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Μίλερ με προβολή από κοντά μετά το σουτ του Κίμιχ ήταν οι σκόρερ για τους γηπεδούχους που κινδύνεψαν ελάχιστα στη διάρκεια της αναμέτρησης.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Ερναντέζ, Κίμιχ, Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ντέιβις, Γκνάμπρι, Μουσιάλα (83′ Γκράβενμπερχ), Ζάμπιτσερ, Μανέ (80′ Τελ), Μίλερ.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστελς, Μπόρναου, Λακρουά, Φαν ντε Φεν, Άρνολντ, Μπακού, Γκιλαβογκί, Σβάνμπεργκ, Βίμερ, Μαρμούς, Νμετσά.