Ταπείνωση με τεσσάρα για τη Γουέστ Χαμ σε 14 λεπτά από την Άρσεναλ – Έφυγαν οι οπαδοί των «σφυριών» από το γήπεδο!

Απίστευτα πράγματα στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου και στην αναμέτρηση της Γουέστ Χαμ με την Άρσεναλ!
Οι «κανονιέρηδες» με ένα ξέσπασμα από το 32’ έως το 46’ σημείωσαν τέσσερα γκολ επί των «σφυριών», καθαρίζοντας με πιο εύκολο τρόπο, από όσο αναμενόταν, την υπόθεση των τριών βαθμών της νίκης.

Συγκεκριμένα, στο 32ο λεπτό ο Σαλιμπά άνοιξε το σκορ, ενώ μέσα σε ένα τρίλεπτο (41’-44’) Σάκα και Γκάμπριελ σημείωσαν ακόμη δύο τέρματα για το 3-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τροσάρντ με ωραίο σουτ στο 46ο λεπτό, με το σύνολο του Μικέλ Αρτέτα να κάνει πάρτι και να πηγαίνει στα αποδυτήρια, έχοντας κάνει τη δουλειά του.

Μάλιστα, οι οπαδοί της Γουέστ Χαμ έχοντας εκνευριστεί με την εικόνα που έβλεπαν, αποχώρησαν μαζικά από τις εξέδρες του Ολυμπιακού Σταδίου, μη μπορώντας να δουν και το δεύτερο μέρος.