Φιλική ισοπαλία για τον ΟΦΗ με τα Χανιά

από Haris Mol

Με αρκετά νέα πρόσωπα και με αρκετές δοκιμές ολοκληρώθηκε το φιλικό του ΟΦΗ με τα Χανιά εντός έδρας (2-2).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό, όταν ο Αμπάντα γύρισε στον Σερβιλάκη για το 1-0. Το σκορ παρέμεινε στο 1-0 μέχρι το ημίχρονο όμως ο Βάλντας Νταμπράουσκας είδε τους Τοράλ και Χριστογεώργο να αποχωρούν με ενοχλήσεις.

Στην επανάληψη τα Χανιά ισοφάρισαν με τον Μάναλη να νικάει τον Σωτηρίου με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Ο Ντικό έδωσε ξανά προβάδισμα στον ΟΦΗ μετά από εξαιρετική σέντρα του Λάρσον στο 77ο λεπτό, όμως ο Ματάους λίγα λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-2.

ΟΦΗ: Χριστογεώργος (30′ Σωτηρίου), Μαρινάκης, Αμπάντα, Πασαλίδης, Λαμπρόπουλος, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Αποστολάκης, Τοράλ (43′ Ριέρα), Νέιρα, Μοσκέρα

Στο δεύτερος ημίχρονο έπαιξαν οι: Φελίπε, Ντίκο, Γκαγέγος, Σημαντηράκης, Λάρσον, Βούρος.