Η Ντόρτμουντ… πλήγωσε τον Κλοπ σε φιλικό (vid)

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έχασε από το παλιό του κλαμπ σε φιλικό που διεξήχθη στο Νοτρ Νταμ των ΗΠΑ με σκορ 3-2.

Σε φιλικό που διεξήχθη στο Νότρ Νταμ των ΗΠΑ η Ντόρτμουντ επικράτησε της Λίβερπουλ με  3-2. Το παιχνίδι ήταν καλό, παρά το γεγονός ότι οι δύο ομάδες δοκίμασαν αρκετά πρόσωπα. Οι Βεστφαλοί ευτύχισαν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό, όταν ο Πάκο Αλκάθερ άνοιξε το σκορ έπειτα από λάθος στην άμυνα των «Κόκκινων».

Η Λίβερπουλ στη συνέχεια προσπάθησε να ισοφαρίσει χάνοντας αρκετές ευκαιρίες και το κατάφερε τελικά στο 34′ με τον Χάρι Γουίλσον. Στο 52′ η Ντόρμουντ μπήκε ξανά μπροστά αυτή τη φορά με σκόρερ τον Ντιλέινι. Λίγα λεπτά αργότερα στο 58ο λεπτό η γερμανική ομάδα αύξησε τη διαφορά της στα γκολ με τον Μπρουν Λάρσεν να κάνει το 3-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 74′ ο Μπριούστερ μετά από επιτυχή εκτέλεση πέναλτι.

Πηγή: sdna.gr