Stoiximan Super League: Νίκη για την ΑΕΚ (2-0) κόντρα στον Αστέρα που έμεινε με 10 (hls)

Φωτορεπορτάζ: Eurokinissi

Η γρήγορη αποβολή του Γκαρντάφσκι στο 4ο λεπτό, έδωσε το αριθμητικό πλεονέκτημα στην ΑΕΚ.

Στα μέσα του ημιχρόνου ο Αραούχο άνοιξε το σκορ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Γκατσίνοβιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Αλμέιδα.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης – Ρότα, Βίντα, Τζαβέλλας, Χατζισαφί – Άμραμπατ (68′ Ελίασον), Γιόνσον, Πινέδα (78′ Μάνταλος), Γκατσίνοβιτς – Αραούχο (78′ Γαλανόπουλος), Λιβάι Γκαρσία (45′ Τσούμπερ).

Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Πίτσου, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες – Μουνάφο, Αλάγκμπε (78′ Ιγκλέσιας) – Γκαρντάφσκι, Τιλίκα (78′ Τασουλής), Ζουγλής (78′ Μπαρτόλο) – Μπαράλες (46′ Κωστέας, 90′ Ριέρα).