Super League 2: Νίκη για Ιωνικό, ισοπαλία στο ΠΑΟΚ Β-Ηρακλής (vids)

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη, με το οποίο ολοκληρώθηκε σήμερα (15/1) η 17η αγωνιστική στον Α΄ όμιλο της Super League 2, καθώς ΠΑΟΚ Β΄ και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στη Νέα Ευκαρπία.

Ο Σπυράκος «άνοιξε το σκορ» στο 26΄ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα στο 42ο λεπτό, όταν ο Ηρακλής έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χρουσιέλ. Όμως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 48ο λεπτό με τον Δοϊρανλή και να κρατήσουν το 1-1 ως το τέλος, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας.

Πάντως, οι «κυανόλευκοι» είχαν την ευκαιρία να πετύχουν και δεύτερο γκολ στο 86΄, αλλά το σουτ του Χειρίτραντα έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ Β΄.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι, ο Ιωνικός πήρε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό Β’ χάρις στο γκολ του Σαλασάρ και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη, οι ερυθρόλευκοι γνώρισαν την δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους και πλέον βρίσκονται στην 9η θέση με 11 βαθμούς.