Βόλεϊ Ανδρών: Πάλεψε αλλά ηττήθηκε στο τάι-μπρέικ ο ΑΡΗΣ

Η ομάδα βόλει Ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 3-2 σετ στο τάι μπρέικ από τον ΑΟ Φλοίσβου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της preleague.

Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε δυνατά πήρε διαφορά πέντε πόντων, διατήρησε τα ηνία και πήρε το πρώτο σετ με 25-22.

Στο δεύτερο σετ ο ΑΟ Φλοίσβου πήρε μικρό προβάδισμα το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος του σετ και το κατέκτησε με 20-25.

Στο τρίτο σετ οι δυο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ, ο ΑΡΗΣ μείωσε σε 21-23, ωστόσο ο ΑΟ Φλοίσβου το κατέκτησε με 22-25.

Στο τέταρτο σετ ο ΑΡΗΣ προηγήθηκε με 4-2 και 6-4 με τον Φλοίσβο όμως να περνάει μπροστά με 8-9. Οι «κιτρινόμαυροι» με ένα σερί 3-0 πέρασαν εκ νέου μπροστά με 11-9.

Ο ΑΡΗΣ διατήρησε το προβάδισμα με 15-12. Ο ΑΟ Φλοίσβου ισοφάρισε σε 19-19, αλλά ο ΑΡΗΣ με εκπληκτικές μάχες στο φιλέ έκανε το 23-21 και να στέλνει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ με 25-22.

Στο ται-μπρέικ ο Φλοίσβος ξεκίνησε με 0-3, το οποίο διατήρησε με 2-5. Ο ΑΡΗΣ μείωσε σε 6-7 και ισοφάρισε σε 9-9. Ο Φλοίσβος περασε και πάλι μπροστά με 10-12. Οι «κιτρινόμαυροι» από 11-14 μείωσαν στον πόντο με 13-14 αλλά ο Φλοίσβος έφυγε με τη νίκη με 13-15.

Τα σετ: 2-3 (25-22, 20-25, 22-25, 25-22, 13-15)