Ήττα στον πόντο, για το γυναικείο μπάσκετ

Την ήττα με 42-41 από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, γνώρισε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΑΡΗ, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α2.

Τα κορίτσια του ΑΡΗ, είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο Α΄ ημίχρονο και πήγαν στ’ αποδυτήρια με +1 (20-21). Στην Γ΄ περίοδο, ένα επιμέρους σκορ 17-11 από πλευράς Απόλλωνα, έκανε το σκορ 37-32, αφήνοντας όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι “κίτρινες” έκαναν την προσπάθεια ν’ ανατρέψουν το σκορ, έφεραν το ματς στο πόντο, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν την ολική ανατροπή.

Τα δεκάλεπτα: 9-15, 20-21, 37-32,42-41