Νίκη με… έκπληξη στον προπονητή οι κορασίδες (pics)

Άνετη νίκη των κοριτσιών στις Συκιές με… τούρτα έκπληξη στον προπονητή τους, Κώστα Μακρή, για τα γενέθλιά του

Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα, ο ΑΡΗΣ επιβλήθηκε εύκολα του Παναθλητικού Συκεών με σκορ 43-64.

Ο ΑΡΗΣ από την αρχή του αγώνα είχε το προβάδισμα με το πρώτο δεκάλεπτο να έχει λήξει με σκορ 11-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι κίτρινες ανέβασαν και άλλο την απόδοση τους και με επιμέρους υπέρ τους σκορ 3-19 έκλεισε το ημίχρονο, με σκορ 14-36 υπέρ των κορασίδων του ΑΡΗ!

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κίτρινες διατήρησαν εύκολα την υπέρ τους διαφορά πόντων και τελικά επικράτησαν με σκορ 43-64!
Κορυφαία των νικητριών και του αγώνα ήταν η Σοφία Γκρίτζαλη με 28 πόντους!

Ακόμα, διψήφιο αριθμό πόντων από τον ΑΡΗ πέτυχε η Εύα Γράψα με 15 πόντους και ένα τρίποντο.

Επόμενος αγώνας για τις κορασίδες του ΑΡΗ είναι στις 12/11/2016 στις 19:30,εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο, εναντίον του Ηρακλή, για την έβδομη και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης, της ΕΚΑΣΘ 2016-2017.

Οι κορασίδες του ΑΡΗ, μετά την νίκη τους επί του Παναθλητικού Συκεών με σκορ 43-64, ετοίμασαν μια τούρτα-έκπληξη για τα γενέθλια του προπονητή Κώστα Μακρή!

Δεκάλεπτα: 11-17, 14-36, 27-52, 43-64

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Παπαδόπουλος Α.

Παναθλητικός Συκεών(Καφαντάρη-Λαμπρόπουλος): Μπαχαρίδου 7, Ματσούκα 2, Σιδηροπούλου 2, Κουλιού 1, Κουζόγλου 5, Καλογρίδου 12(1), Θεοδοσίου 4, Αναγνωστοπούλου 7, Παπαδάτου 1, Ιωαννίδου, Στάθη, Μελενικιώτου 2.

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Γκρίτζαλη 28, Γράψα Εύα 15(1), Καρβουνιάδου, Μπαξεβανίδου 2, Κωφοκώτσιου 6, Εφραιμίδου, Νεοχωρίτη 6, Ουζούνη Μαρία 2, Μπερμπέρη 5, Κυρπιζλίδου, Καπόνη, Μπουσβάρου.