Βόλος-ΟΦΗ: Ανοίγει το σκορ ο Τοράλ, 4 δοκάρια οι φιλοξενούμενοι (vids)

Δυναμικά ξεκίνησε το παιχνίδι στο Βόλο με τον αντίπαλο του ΑΡΗ για τον θεσμό του Κυπέλλου, να έχει την πρωτοκαθεδρία κινήσεων.

Μόλις στο 7ο λεπτό, ο ΟΦΗ σημάδεψε δύο φορές το δοκάρι στην ίδια φάση. Πρώτα ο Πασαλίδης που μπήκε στη πορεία της μπάλας με κοντινή προβολή και έπειτα ο Μεγιάδο που βρήκε χώρο έξω από την μεγάλη περιοχή και επιχείρησε το σουτ.

Λίγο αργότερα, στο 12′, ο Τοράλ πάτησε στη μεγάλη περιοχή του Κλέιμαν και με πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων για το 0-1.

Στο 17′, ακολούθησε η χαμένη φάση της χρονιάς, με τον Λάμπρου να επιχειρεί σουτ που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και τον Καμάου να παίρνει ριμπάουντ ολομόναχος μπροστά σε κενή εστία και να αστοχεί.

Λίγο πριν συμπληρωθούν τα 40 λεπτά, ο Τοράλ σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Βόλου, για 4η φορά από την πλευρά των Κρητικών.